Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 04:43
Reklama
Reklama

To, że ukradł alkohol, nie było jego najgorszą winą. To był recydywista

Recydywista był wyjątkowo bezczelny, tak jakby chciał szybko wrócić tam skąd przyszedł. Ta historia przedstawia sprawcę kradzieży rozbójniczej w jednym z dyskontów spożywczych.
To, że ukradł alkohol, nie było jego najgorszą winą. To był recydywista
Zatrzymany.

Źródło: Policja

Policjanci odnieśli kolejne sukcesy w walce z przestępczością uliczną, zatrzymując mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Według relacji funkcjonariuszy, interwencja nastąpiła tuż po otrzymaniu zgłoszenia od pracowników sklepu, co pozwoliło na szybkie podjęcie działań i zatrzymanie sprawcy jeszcze w trakcie pościgu.

Zatrzymany mężczyzna, działający w warunkach recydywy, nie poddał się bez walki. W momencie aresztowania posiadał przy sobie skradziony alkohol, a szybkie sprawdzenie w bazach danych ujawniło, że był już znany policji z podobnych przestępstw. W trakcie czynności w komisariacie ustalono, że mężczyzna ma na swoim koncie dwa wcześniejsze przestępstwa o podobnym charakterze. Dodatkowo potwierdzono, że niedawno opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za wcześniejsze czyny, a od jego uwolnienia minęło zaledwie siedem miesięcy.

Decyzją sądu, podejrzany został aresztowany na trzy miesiące, co oznacza kolejny pobyt w jednostce penitencjarnej. To już kolejna konfrontacja z wymiarem sprawiedliwości dla tego recydywisty, który musi teraz odpowiedzieć przed sądem za swoje czyny. 

Kradzież rozbójnicza a rozbój – czym się różnią? - wyjaśnienia policji

Kradzież rozbójnicza i rozbój to przestępstwa podobne, ale różniące się istotnymi szczegółami prawnymi:

Kradzież rozbójnicza polega na kradzieży, podczas której sprawca używa siły lub groźby bezpośrednio po dokonaniu czynu, aby utrzymać przy sobie skradzione mienie i uniemożliwić odebranie go. W tym przypadku użycie przemocy lub zastraszenie jest środkiem mającym na celu zatrzymanie łupu.

Rozbój z kolei polega na użyciu przemocy lub groźby jeszcze przed lub w trakcie kradzieży, aby pozyskać mienie ofiary.

Kradzież rozbójnicza, mimo że jest lżejszą formą, ró


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

omerta 28.10.2024 22:49
Niech idzie skąd przyszedł. I to szybko.

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama