Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 21:50
Reklama
Reklama

Wprowadzali do obrotu fałszywe produkty lecznicze. Zatrzymano 9 osób

Centralne Biuro Śledcze Policji zabezpieczyło towar na prawie 4 mln zł! Teraz sprawdza czy produkty mogły stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia.
Wprowadzali do obrotu fałszywe produkty lecznicze. Zatrzymano 9 osób
Policja sprawdza czy produkując oraz wprowadzając do obrotu wskazane produkty farmaceutyczne podejrzani mogli sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia.

Autor: Policja (archiwum)

Grupa przestępcza, która operowała na terenie całego kraju za pośrednictwem sprzedaży przez internet, została rozbita w wyniku wspólnych działań Centralnego Biura Śledczego Policji, Prokuratury Krajowej oraz Polskiej Agencji Antydopingowej POLADA, przy wsparciu kontrterrorystów z wielu Specjalnych Komend Policji. Akcja zakończyła się zatrzymaniem 9 osób oraz likwidacją fabryki sterydów, trzech magazynów i przejęciem około 300 tysięcy nielegalnych produktów medycznych.

Wprowadzali do obrotu fałszywe produkty lecznicze

Działali na terenie województwa łódzkiego, zajmując się produkcją, przechowywaniem, wprowadzaniem do obrotu oraz sprzedażą sfałszowanych produktów leczniczych. Informacje na ten temat zostały zgromadzone przez funkcjonariuszy Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji, a na ich podstawie prokuratorzy z Poznania wszczęli śledztwo.

Zabezpieczono towar o wartości prawie 4 mln!

Podczas przeprowadzonej akcji, policjanci CBŚP zlikwidowali nielegalną fabrykę substancji anabolicznych, zabezpieczając sześć profesjonalnych maszyn służących do produkcji anabolików. Ponadto, skonfiskowano trzy magazyny, gdzie znajdowało się aż 185 kartonów, potencjalnie zawierających nawet 300 tysięcy różnych nielegalnych substancji anabolicznych w postaci ampułek i tabletek. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się wstępnie na około 3,9 miliona złotych.

Podejrzani również o pranie pieniędzy

Podczas akcji zatrzymano łącznie 9 osób, którym przedstawiono 19 zarzutów. Ośmiu z nich podejrzewa się o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a jedna osoba została oskarżona o kierowanie nią. Pozostałe zarzuty dotyczą wytwarzania fałszywych produktów leczniczych zawierających substancje zabronione ze względu na walkę z dopingiem w sporcie, przechowywania ich, dystrybucji, a także wytwarzania i obrotu produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia. Dwóm zatrzymanym osobom zarzucono również pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw.

Materiały do produkcji sprowadzali z Azji

Przeprowadzone dochodzenie wykazało, że grupa mogła działać od czerwca 2022 roku do momentu jej rozbicia. Podejrzewa się, że niezbędne substancje służące do produkcji anabolików były sprowadzane z krajów azjatyckich. Wyprodukowane w nielegalnej fabryce tabletki i ampułki były dystrybuowane za pośrednictwem internetu lub rozprowadzane w klubach fitness i siłowniach, głównie na terenie województwa łódzkiego.

Sprawa ma charakter rozwojowy

Sprawa jest aktualnie w fazie rozwoju. Śledczy sprawdzają m.in., czy produkowane oraz wprowadzane do obrotu fałszywe produkty farmaceutyczne mogły stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia wielu osób.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Reklamadotacje rpo
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama