Dzisiaj na Wiśle kontynuowane są poszukiwania 16-latka, który wczoraj skoczył z mostu drogowego w centrum Torunia. Nastolatek został porwany przez nurt rzeki i już nie wypłynął na powierzchnię wody. W akcji biorą udział policjanci, strażacy, ratownicy WOPR, toruńscy municypalni i strażnicy Państwowej Straży Rybackiej.
Wczoraj (02.01.2024) krótko przed godziną 14:00 do toruńskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który skoczył z mostu drogowego im. Piłsudskiego w centrum Torunia. Po chwili zniknął pod powierzchnią wody. Policjanci ustalili, że był to 16-letni nastolatek.
Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli akcję ratowniczą. Toruńscy policjanci oraz strażacy, w tym grupa wodno-nurkowa, używając specjalistycznego sprzętu i łodzi, rozpoczęli poszukiwania chłopca. Akcja trwała kilka godzin i została przerwana z powodu zapadającego zmierzchu. Dziś rano poszukiwania zostały wznowione.
Do akcji ratunkowej włączyli się również policjanci z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, ratownicy WOPR, toruńscy municypalni oraz strażnicy Państwowej Straży Rybackiej. Niestety, jak dotąd nie udało się odnaleźć zaginionego nastolatka.
W sytuacjach, kiedy potrzebujemy pomocy, nie powinniśmy wstydzić się o nią poprosić. Czasami możemy się czuć przeciążeni problemami i nie wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. Istnieje wiele instytucji i placówek, które mogą nam pomóc w trudnych momentach życia.
Warto nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy również skorzystać z pomocy dostępnej na stronie internetowej www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, że nie musimy radzić sobie sami z naszymi problemami. Zawsze są osoby gotowe nam pomóc, całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Oto niektóre numery telefonów, pod które możemy się zgłosić po pomoc:
- 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 14.00–22.00
- 116 111 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00–20.00
- 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godzinach 17.00–20.00
Pamiętajmy o tym, że zawsze warto sięgać po pomoc. Nikt nie powinien być sam w trudnych chwilach, a istnieje wiele osób, które są gotowe nas wesprzeć.
Napisz komentarz
Komentarze