Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 14:16

Sprawdzone kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy: Seborh

Kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry, żeby rzeczywiście mogły być skuteczne, muszą spełniać pewne wymagania. Podczas zakupu trzeba zwracać uwagę na skład oraz konsystencję produktów. Jeszcze nie wiesz, jakie substancje będą najlepsze? Zaraz przedstawimy Ci odpowiednie kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry.
  • 17.10.2024 14:31
  • Autor: Farmacia Verde
Sprawdzone kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy: Seborh

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to za choroba?

Łojotokowe zapalenie skóry głowy to dermatologiczna choroba, przy której nadmiernie pracują gruczoły łojowe, w efekcie prowadzi do rozrostu drożdżopodobnych bakterii malassezia furfur. Pasożyty te powodują wtedy stany zapalne skóry oraz pewne objawy. 

Charakterystyczne objawy ŁZS głowy to:

  • brązowe albo żółte, tłuste łuski,

  • surowiczy wysięk,

  • rumieniowo-złuszczające się zmiany,

  • nawarstwiony, ponadto wyschnięty i martwy naskórek, który może prowadzić do powstania specyficznej „skorupy”,

  • częste przetłuszczanie się włosów,

  •  przerzedzenie czupryny, a nawet łysienie,

  • świąd, ból, pieczenie.

Łojotokowe zapalenie skóry
Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Osoby z łojotokowym zapaleniem skóry głowy muszą zdawać sobie sprawę, że nieleczona choroba może rozprzestrzeniać się na inne, górne części ciała, również powodując nieprzyjemne objawy i odczuwalny dyskomfort na skórze. A przewlekły stan zapalny może spowodować utratę włosów oraz brwi. ŁZS (szczególnie u osób w starszych) jest w stanie doprowadzić do ciężkiej erytrodermii, czyli uogólnionego stanu zapalnego skóry. Dlatego właśnie tak istotny jest regularny kontakt z dermatologiem oraz właściwa pielęgnacja, przy pomocy preparatów z przeznaczeniem do pielęgnacji ciała objętego tą dermatozą  mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Skuteczne kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy: szampon, emulsja, płyn – w zestawie od SEBORH

Na ŁZS głowy wybierz profesjonalne dermokosmetyki Seborh, których pozytywne działanie, zostało udowodnione aplikacyjnymi badaniami. 

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij
  • Szampon Seborh – ma w sobie np.: siarczek selenu, glinkę białą, mleczko pszczele. Kremowy szampon zabija obecne na skórze grzyby i bakterie, ułatwia złuszczanie oraz usuwanie martwego naskórka. Dokładnie oczyszcza głowę, regeneruje, ponadto nawilża skórę.

  • Emulsja Seborh – zawiera niezastąpiony pirokton olaminy, kwas mlekowy, jak również siarkę. Reguluje pracę gruczołów łojowych, jak również proces złuszczania naskórka. Pomoże Ci pozbyć się stanu zapalnego, świądu i pieczenia. Skóra stanie się odkażona, ale też gładka w dotyku. 

  • Płyn Seborh – znajdziesz w nim kwas jabłkowy, glukonolakton, ale też cenny ekstrakt z miłorzębu. Z tą mgiełką szybko zregenerujesz oraz odżywisz skórę, ponadto wzmocnisz mikrokrążenie, a także naczynia krwionośne.

Czytaj więcej o tym zestawie na Seborh.pl

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!

 

 

Jak stosować zestaw Seborh?

  • Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

  • Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

  • Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Pielęgnacja skóry głowy przy łojotoku

Przy łojotokowym zapaleniu skóry konieczna jest regularna kontrola dermatologa. W zależności od zaawansowania choroby zapisuje on odpowiednie leki miejscowe, doustne albo inne produkty, które uzna za stosowne. Możliwe jest też leczenie skojarzone. Nie wolno zapominać o sprawdzającej się pielęgnacji kosmetykami z przeznaczeniem do walki właśnie z tą dermatozą! 

Podsumowanie

ŁZS głowy to choroba przewlekła, która ma okresy remisji i nawrotów. Może rozprzestrzeniać się na inne części ciała. Ze względu na to, istotny jest systematyczny kontakt z lekarzem oraz odpowiednia pielęgnacja – nawet w okresie remisji, by odbudować barierę ochronną skóry i wyregulować pracę gruczołów łojowych. Takie postępowanie pozwoli utrzymać remisję na dłużej.

Materiał partnera