Corocznie, w okresie Wielkiego Postu, w całej Polsce organizowane są Drogi Krzyżowe, podczas których wierni przechodzą trasy niosąc krzyż lub uczestnicząc w modlitwie. Jednym z miejsc, gdzie odbywają się niezwykłe Drogi Krzyżowe, jest Toruń.
Akademicka Droga Krzyżowa przygotowała dwie trasy, które wyróżniają się swoją długością i trudnością.
Pierwsza z tras, dedykowana Słudze Bożemu biskupowi Adolfowi Piotrowi Szelążkowi, ma 41 kilometrów długości i prowadzi od Kościoła pw. Ducha Świętego do Kościoła pw. św. Józefa. Druga trasa, dedykowana błogosławionemu księdzu Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu, liczy 46 kilometrów i również prowadzi od Kościoła pw. Ducha Świętego do Kościoła pw. św. Józefa. Obie trasy wymagają nie tylko wytrzymałości fizycznej, ale przede wszystkim silnej wiary i determinacji.
Dodatkowo, na terenie Torunia znajduje się także trasa biała, poświęcona św. s. Faustynie, o długości 42 kilometrów. Istnieje również Droga Krzyżowa św. Szarbela, prowadząca z Brodnicy do Szczuki, licząca 41 kilometrów. Każda z tych tras to prawdziwe wyzwanie dla uczestników, którzy pragną nie tylko przeżyć Wielki Post w sposób bardziej intensywny, ale także wyjść poza swoje granice i udowodnić swoją głęboką wiarę.
Jednak, czy biorąc udział w tak ekstremalnych Drogach Krzyżowych, nie ryzykujemy zbyt wiele? Nie można zapominać, że zdrowie i bezpieczeństwo są ważne, a w przebytej drodze powinno się mieć na uwadze swoje ograniczenia fizyczne. Dlatego też, udział w takich trudnych trasach powinien być przemyślany i poparty odpowiednią kondycją fizyczną.
Drogi Krzyżowe w Toruniu to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale przede wszystkim duchowe. Biorąc w nich udział, można pogłębić swoją wiarę, kontemplować cierpienia Chrystusa i podzielić się tą drogą z innymi wiernymi.
Więcej informacji na stronie naszej Diecezji:
Napisz komentarz
Komentarze