W godzinach porannych do dyżurnego komendy wpłynęła niepokojąca informacja o tym, że młoda kobieta przebywająca na terenie miasta chce odebrać sobie życie. Natychmiast w akcję włączyli się funkcjonariusze. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani st. sierż. Iwona Król oraz st. sierż. Łukasz Hinz. Po dojeździe na wskazane przez zgłaszającego miejsce okazało się, że opisywanej dziewczyny już tam nie ma.
Mimo tego, mundurowi nie poddali się. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji udało się namierzyć kobietę na dziesiątym piętrze jednego z wieżowców. Policjanci znaleźli ją przy otwartym oknie, gotową do podejmowania tragicznej decyzji.
Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalizmowi funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii. Mundurowi natychmiast zaopiekowali się kobietą i zapewnili jej pomoc. Po bezpiecznym odzyskaniu kontroli nad sytuacją przekazano ją pod opiekę lekarzy.
Czujność oraz troska policjantów nie tylko uratowały życie młodej mieszkance Grudziądza, ale także zapobiegły tragedii. Ich poświęcenie i zaangażowanie w działaniach ratunkowych zasługują na najwyższe uznanie i podziw. Dzięki nim tragedia została udaremniona, a życie kolejnej osoby zostało ocalone.
Gdzie szukać pomocy
- 116 123
Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00
- 116 111
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 800 108 108
Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00
- 121 212
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
- 22 635 09 54
Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00
Źródło: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/jak-pomoc-sobie-i-innym-w-depresji
Napisz komentarz
Komentarze