Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 01:54
Reklama
Reklama

Chciał skoczyć z mostu. Oto co zrobił po rozmowie z policjantem

Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Tak samo było w tej sytuacji.
Chciał skoczyć z mostu. Oto co zrobił po rozmowie z policjantem
Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić.

Autor: Policja (archiwum)

Policyjne doświadczenie i opanowanie sierżanta Dawida Kamyka odegrało kluczową rolę w ocaleniu życia mężczyzny, który wszedł na szczyt mostu kolejowego. Dzięki staraniom funkcjonariusza, 41-latek zdecydował się zrezygnować ze skoku, a obaj mężczyźni bezpiecznie zeszli na dół.

Zaczęło się od zgłoszenia

Wtorkowe popołudnie (19 września) rozpoczęło się dla Kamyka i jego patrolu z gorzowskiej komendy od kilku zgłoszeń zaniepokojonych przechodniów, którzy dostrzegli mężczyznę na najwyższym punkcie mostu kolejowego. Reagując natychmiast, Kamyk ustalił plan działania i postanowił wejść na górę, zdając sobie sprawę z potrzeby szybkiej reakcji. Prowadząc konwersację, sierżant chciał dowiedzieć się, w jaki sposób mógłby pomóc mężczyźnie w jego trudnościach. Okazało się, że desperacka decyzja 41-latka wynikała z trudnej sytuacji życiowej, z jaką nie mógł poradzić sobie sam. Kamyk stał się negocjatorem i wsłuchiwał się w problemy mężczyzny, oferując mu jednocześnie pomoc w znalezieniu pracy.

Nerwy ze stali i głowa na karku

W wyniku rozmowy, 41-latek zrezygnował ze swojego planu i podjął decyzję o zejściu ze szczytu mostu. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi Kamyka, sytuacja zakończyła się pomyślnie. Sierżant Dawid Kamyk niejednokrotnie udowadniał swoje zaangażowanie i profesjonalizm. W niedalekiej przeszłości, pomógł starszemu małżeństwu, któremu groziło niebezpieczeństwo wybuchu gazu w ich mieszkaniu. Poza służbą, zatrzymał także poszukiwaną osobę, a także zaangażował się w pomoc 96-letniemu kombatantowi. Jego codzienna praca dowodzi, że nosi mundur nie tylko przypadkowo.

Ku przestrodze

Dla wszystkich osób, które potrzebują pomocy, ważne jest pamiętać, że nie powinny się wstydzić poprosić o nią. Każdy może przeżyć trudne chwile, czasem nie wiedząc, jak sobie poradzić z problemami, które przygniatają. Zawsze jest możliwość skontaktowania się ze specjalistami, którzy pomogą przejść przez ciężkie okresy w życiu.

Ważne numery kontaktowe to: 

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, dostępny codziennie od 14:00 do 22:00; 

116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, dostępny codziennie, przez całą dobę; 

800 121 212 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka, dostępny codziennie, przez całą dobę.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Zapraszamy do kontaktu!

Reklama